Zalecenia dotyczące postępowania rodziców

Rozwój niezbędnych życiowych umiejętności praktycznych:

Nie ma lepszego sposobu, aby zaszczepić dziecku nową wiedzę i umiejętności, niż czytanie. W przygotowaniu do szkoły podstawowej czytaj dziecku różne książki, w szczególności o przygodach małych, plotka.
Dobrze naucz dziecko rozpoznawać swoje własne imię i nazwisko. Poproś go, aby znaleźć swoje imię wśród innych napisanych. Zamień to w ciekawą grę.
Naucz się dziecko pisać swoje imię. w pisaniu kolorowymi kredkami, długopisem, flamastrem. Na tym etapie wystarczające umiejętności, napisz imię i nazwisko drukowanymi literami. Ten skill ma dobre oparcie u dziecka.

Ucz się alfabetu i dźwięki, oznaczający każda litera. Dla miłego czytania, należy wiedzieć dokładnie dźwięki, a nie nazwy liter. Teraz jest mnóstwo edukacyjnych gier materiałów do mocowania tych umiejętności, a także pracowników zeszytów i książek. Zwykle dzieci lubią to robić i to staje się podstawą do dalszego opanowania szkolnym programem.
Naucz dziecko, jak korzystać z toalety i umyć ręce po wizycie w toalecie. Dziecko musi być schludny. Oczywiście, nauczyciele mogą pomóc w łazience i toalecie, ale stałe rozproszenia dla każdego dziecka nie jest wskazane. Dlatego dzieci powinny opanować te umiejętności do samodzielnego korzystania.
Wyjaśnij znaczenie mycia rąk i naucz swoje dziecko, jak zrobić to poprawnie, używając mydła (należy umyć obie strony dłoni, a także między palcami). W pierwszym roku w szkole dzieci często dopuszczają wiele nowych błędów, patrząc na siebie.
Powiedz dziecku, jak prawidłowo rozmawiać z innymi dziećmi – patrzeć w oczy, zapytać o imię, że się przedstawię. Większość dziecięcych doświadczeń przed szkołą jest ich niepewność w tym, że mogą znaleźć sobie przyjaciół. To dotyczy wszystkich, a szczególnie .
Koniecznie powiedz dziecku, że trzeba mówić o wszystkim, co go niepokoi. Dzieci łatwo denerwować z powodu wszelkiego rodzaju problemy. Dlatego trzeba zaszczepić w nich przekonanie, że dorośli (w tym nauczyciele) mogą im pomóc, jeśli nie tuszować swoje problemy.

Zalecenia dotyczące postępowania rodziców:

Staraj się nie pokazywać swoje obawy, nie płaczcie i nie zniechęcaj się, gdy wysyłasz dziecko do szkoły. U niego nie powinno być , według ciebie, o tym, że szkoła to miejsce, gdzie dziecko będzie dobrze, z własnymi łzami.
Spotkaj się z innymi rodzicami, zaprzyjaźnij się z nimi, bo wiele spraw trzeba będzie rozwiązywać wspólnie. Można spędzić nie jeden rok, tak czy inaczej rozmawiając z tymi ludźmi, dlatego ważne jest, aby je dobrze znać.
Staraj się być aktywny, życzliwymi i otwartymi na innych rodziców i nauczycieli; zapisz się na komitet rodzicielski, poproś inną pomoc nauczyciela, zapytaj i dołącz do życia szkoły i kolegów swojego syna lub córki – wszystko to będzie tylko z korzyścią dla twojego dziecka podczas jego adaptacji do życia szkolnego.

Sponsor artykułu: Sklep Banaby, który ma w swojej ofercie produkty takie jak stoliki dla dzieci – meble Banaby, zegary dla dzieci – meble dla dzieci Banaby i dywany dziecięce – może kupić tutaj. Polecamy sklep Banaby.pl