V průběhu prvního roku života je pro dítě ještě není jasné

Asi každého rodiče, překypující hrdostí, když je jeho dítě ochotně a zdvořile, než se někdo podělit se s ostatními, jak s vrstevníky, tak s dospělými. Problém je v tom, že k tomu, aby bylo možné využívat takové scénami, rodiče by měli vyvinout hodně úsilí. Přesněji naučit, že sdílení je dobré. Jak to udělat, a proč vlastně malé děti mají velký podíl na sobectví?

V průběhu prvního roku života dítěte, je stále ještě není jasné, že něco, co je jeho majetkem, a něco jiného ne. Nicméně, když se objeví povědomí o rozdíly “moje – tvoje”, dítě se orientuje především na první. Není na tom nic překvapivého a sobectví malé dítě nemusí nikoho šokovat. To není rys charakteru, nebo že se to “dědí přímo”, jak se někdy žertují rodiče. Je to jen efekt toho, že v průběhu prvních let života vše, pozornost je zaměřena na dítě a neměl by byl něco sdílet. Takže přechod od “já jsem ve středu světa” k “dát taky příjemné,” je obrovský problém.
Jak naučit dítě sdílet?

Pro mnoho rodičů je naučit dítě umění sdílení – snadný úkol, vždyť jde o to, naučit se dostat z toho radost a naučit se pravidla kultury, ale zároveň se rodiče nemohou učit to příliš kruté. Pokud to přehánět, pak výsledek bude právě opačný požadovaný počet: dítě začne cítit ohrožení nejen ze strany vrstevníků, ale i rodičů. Jinými slovy, je třeba zabránit vzniku dojmu, že “všichni chtějí mám něco vyzvednout”.

7 tipů, které vám pomohou naučit dítě sdílet
Kde začít rodičům v této těžké skutečnosti?
1. Výměna hraček, které má dítě v jednom vyhotovení

Když jdete na hřiště, vezměte s sebou ty hračky, dočasný nedostatek, který nebude pro dítě je velmi znatelný. Jinými slovy, dítě snazší bude sdílet, když u něj budou dvě lopatky, než dát druhému dítěti jediná instance.
2. Schovat poklady

Pokud dítě má nějakou speciální hračku, která znamená pro něj velmi mnoho, před příchodem přátel skrýt před očima ji na tajné místo, aby se nikdo z příchozích dětí se porušil na ni. To může být panenka, vzduchový míč s princeznou od http://sharik.ua/, psací stroj, a tak sp
3. Zaměřit se na výhody

Aby dítě pochopil, že sdílení může být užitečné, stojí za to zaměřit svou pozornost ne na to, co on dává, a na tom, že se dostane na oplátku od ostatních dětí. Například: “Pokud se vzdát, Posilovat, hrát si s tvou panenkou, to by ti pak hrát s její pro panenky”. Tato strategie dává dobré výsledky u dětí ve věku 2-3 let.
4. Stanovit pravidla před odchodem z domu

Když dítě je již trochu více chápe, stojí za to si s ním promluvit o tom, jak se chovat, když jde k někomu na návštěvu s hračkou. Domluvte si, že “když chceš mít stroj u Saša, pak budeš muset nechat ho trochu si zahrát s vaším strojem. Pokud nechceš sdílet, nechte stroj doma”.
Více o děti a nábytku pro děti můžete přečíst na nábytek Banaby kde si môžete kúpiť všetko dobre pre vaše dieťa