Pokój dziecięcy dla chłopca i dziewczynki

Różne charaktery dzieci potrzebują w prywatnej przestrzeni. Przy tym meble nie powinny różnić się znacząco w stylu, bo pomieszczenie nie będzie jednolity i harmonijny.

Łóżko piętrowe znacznie oszczędza miejsce w pomieszczeniu. To samo można powiedzieć o . Ale takie łóżka często prowadzą do sporów między bratem i siostrą o miejsce na kondygnacji. Lepiej kupić dwa łóżka i umieścić je w różnych częściach pokoju. Obok łóżka dziecka umieścić go na biurko. Jeśli pokój jest mały, ostatni duży w kształcie litery l, podzielona na równe części za pomocą koloru. W szufladzie biurka powinny być podzielone po równo.

Psychologowie dziecięcy twierdzą, że podział strefy gier w pokoju dla przeciwnej płci dzieci oddala ich od siebie. Niestety, ta metoda nie zawsze działa. Kiedy dzieci różnią się pod względem wieku, ich interesy różnią. Aby granica strefy gier nie była zbyt wyraźne, kup mobilnej przegrodę na kółkach lub jasny ekran.

Pokój dziecięcy dla chłopca i dziewczynki

Tworzenie wspólnej przestrzeni dla dwóch przeciwnej płci dzieci jest dość częstym problemem, z którym muszą zmierzyć się rodzice i projektantom. Aby poradzić sobie z jej rozwiązaniem nie musisz wyważać otwartych drzwi, wystarczy zbadać stosowane rozwiązania i wybrać najbardziej do Twojej sytuacji. W tym artykule przedstawiamy wam najczęściej spotykane praktycznych sposobów tworzenia wnętrz pokoju dziecięcego dla chłopca i dziewczynki.

Wybór kolorów

U tego zadania ma dwa diametralnie przeciwstawne decyzje. Przy aranżacji pokoju dziecięcego dla dziewczynki i chłopca może korzystać neutralne kolory materiałów wykończeniowych i mebli (przykłady mebli neutralnych kolorów).

A można skorzystać z nabyciem kolorów zagospodarowania przestrzennego: czyli wszystkie strefy dla chłopca których możecie następnie zmienić za pomocą tego samego koloru, a strefy dziewczyny podkreślić innych kolorów rozwiązaniem. Problem ten może być rozwiązany za pomocą kolorów mebli i materiałów wykończeniowych, jak i po prostu tkanin i stylu (tutaj można zobaczyć pokoje dla dzieci, w zależności od przeznaczenia).

Ale nie zapominaj, że przy użyciu różnych kolorów, pożądane jest, aby mebli i wystroju było coś wspólnego, łączy. Na przykład materiał lub kształt.

Istnieje jeszcze bardzo wiele rozwiązań, aby stworzyć przytulną dziecięcej dla przeciwnej płci dzieci, chętnie podzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem. Zapraszamy do odwiedzenia nas w salonie.

Poziome zagospodarowania przestrzennego

To podstawowa zasada, która przyczynia się do stworzenia komfortowych warunków do życia brata i siostry w jednym pomieszczeniu. Przestrzeń pokoju dziecięcego powinny być podzielone na 3 rodzaje stref: przestrzeń dziewczyny, przestrzeń chłopca i strefy wspólnego użytku.

Praktycznie zawsze w pokoju dziecka wystarczająco wiele funkcji: jest i sypialnią, a robotników gabinetem, miejscem do gry, i miejsce do przyjmowania gości, często należy przewidzieć muzyczny lub sportowego. Po zidentyfikowaniu, jakie funkcje będzie posiadał właśnie Twoje dziecko, możesz zdecydować, które z tych funkcji można zrobić wspólne dla syna i córki, a jakie indywidualnych. Na przykład, jeśli Twój syn lubi zbierać LEGO, a córka jest jeszcze za mała, aby ostrożnie obchodzić się z zebranymi modelami, lepiej przewidzieć dla syna osobną strefę dla gry przyjętych umieszczenie jego modeli na niedostępnej dla córki wysokości. Jeśli Twoje dzieci blisko i często odgrywają wspólne gry – dzielić placu zabaw nie ma potrzeby.

W ogóle możliwą liczbę komfortowych wspólnych obszarów bezpośrednio zależy od tego, na ile blisko dzieci. Jeśli dzieci z powodu wieku lub innych cech nie lubią spędzać dużo czasu razem, pomyśl o tworzeniu maksymalnej liczby indywidualnego miejsca dla każdego. Na przykład, należy rozważyć wariant zagospodarowania przestrzennego pokoju z pomocą lekkiego pionowej przegrody.

Pionowy podział na strefy

Pionowe zagospodarowania przestrzennego najczęściej odbywa się za pomocą łóżka piętrowe, a także łóżek-poddaszy. A także, jeśli masz szczęście, i dzieci w Twoim domu ma bardzo wysokie sufity, można utworzyć drugi poziom, wykorzystując go do kameralnej strefy gier.

Przy użyciu pionowego zagospodarowania przestrzennego, nie zapomnij o bezpieczeństwie i o tym, że na górnym poziomie będzie zawsze bardziej duszno niż na dolnej.
Autor artykułu: Banaby.pl – wyposażenie do pokojów dziecięcych