Počas prvého roka života dieťaťa, zatiaľ nie je jasné

Pravdepodobne každý z rodičov bol tam s hrdosťou, keď jeho dieťa ochotne a slušne niečo spoločné s ostatnými rovesníkmi a dospelými. Problém je, že v záujme môcť vychutnať také dojemné scény, rodičia musia dať veľa úsilia. Ale skôr učia, že zdieľanie je dobré. Ako to robiť a prečo naozaj malé deti majú vysoký stupeň sebectva?

Počas prvého roku života pre dieťa, ktoré ešte nie je jasné, že niečo nie je v jeho vlastníctve, ale niečo iné – nie. Avšak, keď tam je uvedomiť si rozdiel “moje je tvoje”, dieťa sa zameriava najmä na prvý. To nie je prekvapujúce, a sebectvo, malé dieťa by nemalo šok ktokoľvek. To nie je znak, vlastnosť, alebo niečo “zdedený”, niekedy srandu rodičov. Je to len o tom, že počas prvých rokov života, všetku pozornosť je zameraná na dieťa a nemal niečo zdieľať. Prechod od “som v strede sveta” do “dať príliš pekné” je obrovský problém.
Ako naučiť dieťa podeliť?

Pre mnohých rodičov naučiť dieťa umenie podeliť sa – nie je ľahká úloha, ako sme hovorili o tom, ako učiť, aby si radosť z neho a naučiť pravidlá kultúry, ale zároveň sa rodičia nemôžu učiť to príliš kruto. Ak vás preháňať, výsledkom je presný opak požadovaný efekt: dieťa začne cítiť ohrozený nielen od kolegov, ale aj ich rodičia. Inými slovami, je potrebné vyhnúť sa dojmu, že “všetci ma chcel vziať niečo”.

7 tipov, ktoré vám pomôže naučiť vaše dieťa zdieľať
Kde začať pre rodičov v tejto ťažké veci?
1. Výmena hračky, ktoré dieťa nie je v rovnakej stupňa

Keď idete na Ihrisko, priniesť hračky, absencia, ktoré nesmú byť pre dieťa veľmi veľa. Inými slovami, dieťa bude ľahšie zdieľať, keď on bude mať dve čepele, ako dávať ďalšie dieťa, jednu inštanciu.
2. Skryté poklady

Ak má dieťa špeciálne hračku, ktorá znamená veľa pre neho, pred príchodom priateľmi skryť to tajné miesto, ktoré nikto z účastníkov detí neporušovali na to. To môže byť bábiku, balón s Princeznou z http://sharik.ua/, stroji, atď.
3. Zamerajte sa na výhody

Pomôcť dieťa pochopiť, že zdieľanie môže byť užitočné, malo by sa zameriavať svoju pozornosť nie na to, čo on dáva a čo sa mu dostane v návrate z iného dieťaťa. Napríklad: “Ak dáte Mária hrať s vaše bábiky, ona vám potom hrať s ňou kočík pre bábiky.” Táto stratégia dáva dobré výsledky u detí vo veku 2-3 rokov.
4. Nastaviť pravidlá pred odchodom

Keď dieťa je už trochu viac vedomí, je porozprávať sa s ním o tom, ako sa správať, chystá sa niekto v hračke. Súhlasíte s tým, že “ak chcete, aby sa stroj, Sasha, budete musieť nechať ho hrať trochu s vaším zariadením. Ak nechcete zdieľať, nechajte auto doma.”
Viac o deti a nábytku pre deti môžete prečítať na nábytok Banaby kde si môžete kúpiť všetko dobre pre vaše dieťa