Najviac na Tour zarába Kreuzigrův tím, Sagan mu vyšiel cez milión a pol

Po dvoch tretinách Tour de France je finančne najúspešnejším tímom Tinkoff s Čechom Romanom Kreuzigra, Slovákom Peter Sagan a Poliakom Rafal Majka v hlavných úlohách. Jazdci doteraz stajni ruského miliardára Olega Tinková na prémiách zarobili 87 850 eur, teda cez dva a štvrť milióna korún.Drvivú väčšinu tejto sumy zariadil, ako inak, víťaz troch etáp Peter Sagan.

Pred budovami výstaviska vo švajčiarskom Berne vybojoval Peter Sagan v pondelok popoludní nielen tretie etapové víťazstvo pre seba a svoj tím Tinkoff na tohtoročnej Tour de France, ale aj ďalších 11 tisíc eur (297 tisíc korún) do tímovej kasy.

V nej má stajňa, nad ktorou sa stále vážnejšie sťahuje hrozba ukončenia činnosti na konci roka, navrch pred druhým Dimension Data (76 990 eur) a tretím Etixx-Quick Step (57 790 eur). Zatiaľ najhoršie zarábajúci je Cannondale, ktorého pretekári vybojovali počas prvých dvoch týždňov 5 720 eur.

Sagan boduje v niekoľkých kategóriách.Berie peniaze za dni v žltom a zelenom drese, za ďalšie pódiové poradie v etapách, za vyhrané šprintérskej prémie aj za hodnotenie bojovnosti v etape. Napríklad vyhlásený najaktívnejší pretekár etapy zarobí 2000 eur. V tom mu sekunduje tímový kolega Rafal Majka, ktorý bol ocenený červeným číslom pre najaktívnejšieho jazdca takisto raz a k tomu pridal jedno druhé a dve tretie miesta. Navyše išiel tri dni v bodkovanom drese pre najlepšieho vrchára.

So Sagan sa ale nemôže rovnať. Výkony majstra sveta zarobili len v hlavných kategóriách 60 900 eur, teda viac ako jeden a pol milióna korún.

Peniaze sú to však pred zdanením.Jazdci odovzdávajú nielen dane v krajine, kde prize money vybojujú, ale odvádzajú aj poplatky na boj proti dopingu a ďalšie.

zažiť prax je tá, že zarobené peniaze sú na jednu hromadu a na konci Tour de France sa delí medzi jazdca a personál.

Pozn .: uvedené sumy sú v eurách

Bet365-Bonus ihneď po registrácii