Leicester City – Everton FC 0:2

Leicester pokračuje v ligovej mizériu.


Ukázalo sa, že senzačný výhra nad Manchestrom City (jediná z posledných deviatich zápolení) bola skutočne asi len kvapkou v mori, Foxes sú dokonalým protikladom svojej minuloročnej podoby. Víťazstvo Evertonu zariadil Kevin Mirallas, ktorý sa trafil už v treťom zápase s Leicester v rade. Výsledok 2: 0 potom v nadstavenom čase pečatil kanonier Romelu Lukaku.

Zápas tak len ešte zdôraznil trend oboch tímov vo vianočných časoch. Kým Foxes nedokázali vyhrať na Boxing Day už 18 rokov, Everton na cudzom štadióne už piatykrát v rade v tento sviatočný čas neprehral. V úvode zápasu mali viac z hry domáci – najprv Roblese preveril Amartey, potom bránu solídne ranou minul Gray.

Zverenci Ronalda Koemana sa poriadne presadili až po obrátke – mierny náznak si hosťujúci fanúšikovia užili tesne pred pauzou, kedy Kevin Mirallas u malého vápna tesne nedosiahol na ranu Baines. Päť minút po pauze ale umne zobral Roblesův parádny nakopať a aj vďaka miernej teči Wasilewskiho otvoril skóre.

Najväčšiu šancu na vyrovnanie mali Ranieriho borci po hodine hry, kedy Ulloa hlavičkoval po centri Simpsona, ale Robles stál tam, kde stáť mal. Na opačnej strane mal stopercentnú šancu Gueye, ale v sklze pred poloprázdnou bránkou poslal loptu nad. Keď sa potom Foxes nadychoval k poslednému útoku, pretlačila Romelu Lukaku v brejku ťažkopádneho Morgana a parádne sólo zakončil pozdĺž bezmocného Schmeichela.