Hantuchovou trápí rameno, odstoupila z turnaje v Tokiu

TOKIO. Slovenská tenistka Daniela Hantuchová neuspěla v 2. kole dvouhry na prestižním turnaji WTA v Tokiu Bet365-Podrobnosti (dotace 2 miliony dolarů).

Zápas s domácí japonskou veteránka Kimiko Dateovou Krummovou, která právě v úterý oslavila jubilejní 40. narozeniny, skrečovala za stavu 6: 2, 0: 6 a 0: 4 v třetím setu pro bolesti v pravém rameni.

Hantuchová v Ariake Colisseum neodplatila soupeřce loňské prohru z turnaje v jihokorejském Soulu. Z Tokia si odnáší prémii 10.275 dolarů a 70 bodů do žebříčku WTA.Dateová Krummová nastoupí Bet365-Bonus ihned po registraci v osmifinále proti vítězce souboje mezi šampionkou Roland Garros Italkou Franceskou Schiavoneová a Rumunku Alexandrou Dulgheruovou.

Hantuchová hned v úvodním gamu ztratila své podání, ale pak získala pět gemů v řadě a první set získala po skvělém vítězném backhand hladce ve svůj prospěch. Zverenka španělského trenéra Carlose Cuadrada hrála agresivní, přesnými údery do rohů dvorce svou soupeřku rozbehávala a po dobře připravených útocích úspěšně zakončovala na síti. Hantuchová dostala v druhém setu kanára, důvodem zranění ramene

V druhém setu se však karta zcela obrátila.Dateová Krummová mohutně podporovaná japonskými fanoušky zlepšila pohyb, dělala mnohem méně nevynucených chyb a Hantuchova uštědřila “kanára”. Slovenka byla Bet365-Bonus čeká na Vás při delších výměnách od základní čáry příliš netrpělivá a mnoho kazila zejména z bekhendu.

Na začátku rozhodujícího dějství pokračovala Dateová Krummová ve výborném výkonu a po dvou brejků si vybudovala náskok 3: 0. Hantuchová následně požádala o medical time out pro problémy s ramenem, ale po návratu na dvorec prohrála další gem a následně za stavu 0:15 při vlastním podání zápas skrečovala.

Hantuchovou velmi mrzelo, že zápas měl pro ni smutný konec. “První set byl z mé strany úplně super.Měla jsem pocit, že hraji skvěle, dělala jsem na kurtu všechno tak, jak jsem měla. Hrála jsem agresivní, tlačila jsem ji a zakončovala výměny vítěznými údery. “

” Za stavu 0: 2 v druhém setu jsem špatně trefila míček, pocítila jsem prudkou bolest v pravém rameni a už jsem věděla, že je špatně .


Ona zahrála rychlý forhend do mého forhendu, já jsem se to snažila udržet v dvorci, ale udělala jsem špatný pohyb. Bolest mi vystřelovány od ramene až do prstů na ruce. Nevím, jestli je to nějaký nerv, teď mě čekají vyšetření, které určí rozsah zranění. “

” V dalších minutách to šlo dolů kopcem. Nemohla jsem pořádně podávat ani se opřít do míčku.Asi jsem měla zápas skrečovat už dříve, protože se to stále zhoršovalo. Neměla jsem takto riskovat, asi jsem doufala, že bolest jen tak sama přejde. Ve třetím setu jsem to ještě zkoušela, zaťala jsem zuby a bojovala, ale ve třetím gamu při mém podání jsem se úplně dorazila. Velmi mě to mrzí, protože v Tokiu jsem se cítila v dobré pohodě a chtěla jsem se na tomto turnaji dostat dál. “

” Do Japonska jsem se velmi těšila, loni jsem tu s Ai Sugijamová při jejím posledním turnaji v kariéře zažila krásné chvíle.O to víc mě mrzí, že to takhle dopadlo, “řekla pro TASR Hantuchová, která zatím neví, zda bude moci startovat na dalším velkém turnaji v Pekingu.” Je to horší než v dubnu po turnaji v Charlestonu a Fed Cupu v Srbsku, kde jsem měla rameno zatejpované. Nyní to vystřeluje až po zápěstí. Momentálně nevím, jestli budu moci hrát v Pekingu, “dodala Hantuchová. DVOUHRA – 2. kolo:

Kimiko Dateová Krummová (Jap.) – Daniela Hantuchova (SR) 2: 6, 6: 0, 4: 0 – skreč

Sázení na Bet365