Důsledky nepřijetí dítěte

Dokud je dítě malé, chování rodičů se zdá nebezpečné. Odmítnutí má odlehlé důsledky.

Problémy se zdravím. Děti v takové rodině se neustále něčeho bojí, jsou nervózní, je, že se promítá na problémy nervového systému. Dítě je často nemocný, stává se nervózní a hektický.

Problémy rozvoje poznávací činnosti. Dětem je jednodušší být nepozorovatelný, než vyvolat negativní reakce od rodičů. Takže přestanou být zvídavý, že později bude mít vliv na úspěšnost ve výuce.

Problémy s emocionální sféru. Děti, pěstované v citově chladné rodině, jako pravidlo, studený sami, neumí se projevovat pocity, vyjadřovat emoce.

Problémy s vlastní-úcta. Nepřijatelný děti mohou mít jak nízkou, tak i vysokou vlastní-úcta. Tyto děti mohou být arogantní, nebo velmi , není podnikají sami. V budoucnu to způsobí, že strach před problémy, pasivita a nejistota v sobě.

Pravděpodobnost deviantní () chování. Děti mohou začít jednat proti rodičům, což způsobuje u nich ještě více negativ. Jako děti tzv. “obtížnými”.

Sklon k péči od situace. To se může projevit v konzumaci alkoholu, chutě na drogy a dokonce i myšlenky na sebevraždu.

Pokud dítě není přijato rodiči, to se nebere v sebe. A proto je odsouzena k zániku na a neštěstí.

Co dělat?

Podívejte se na své dítě. Možná jste někdy o něčem ? Neočekáváte od dětí vítězství, nebo se dozvěděli o dítě někoho z příbuzných? Jste dítě, ticho, nebo neustále číst mu notace? Staráte se o postarala, ale snažím se omezit svou osobní komunikace s dítětem?

Pokud se takové situace se vyskytují někdy, pak je to v pořádku. Lidé mají tendenci k sobě navzájem, i když to rodiče a děti. Můžete hádat, smířit se, radovat se a . Ale pokud taková situace v rodině se opakují pravidelně, pokud vás zatěžuje komunikace s vlastními dětmi, štve vás všechny v dítěti, budete jen neradi se synem nebo dcerou, pak je třeba přemýšlet o lásce ke svým dětem. Po analýze příčiny odmítnutí, teď zkusme najít cestu ven z této situace.

Takže, jste si uvědomil, že nebude mít na dítě takový, jaký je, aniž dochází k němu lásku, o níž četli v knihách, ale při tom velmi chcete darovat mu šťastné dětství.

Co je nejdůležitější — v ničem se neobviňuj a přijměte svůj stav. sami, budete trávit příliš mnoho duševních sil, které by bylo užitečné pro vás s cílem naučit se cítit dítě a připojuje k němu. Rodičovský instinkt, opravdu, se může stát ne hned, rodičovství — je to životní dovednost, která, stejně jako jiné dovednosti, se vyvíjí postupně.

Pokud jste mladá maminka a nemáte žádné problémy se zdravím, stále se snažím kojit. To je užitečné nejen z lékařského hlediska, ale také proto, že právě v době krmení mezi a batoletem posiluje emocionální vazbu, která přetrvá na celý život.

Snažte se odpočívat. Dát alespoň pár hodin denně jednoduché : s přáteli, nebo zajdete na manikúru — musíte najít čas na to, aby se propadá do deprese, protože morální a fyzická únava zhorší vaše odmítnutí dítěte.

Vyhněte se stresu. Pokud je to nutné, zeptejte se svého lékaře předepsat vám lehké sedativa. Když nervy na hraně, všechno kolem je nepříjemné s pomstou, včetně dítě. atmosféra, nervy nebudou přispět k vašemu sblížení s batoletem.

Více: Obchod, který má ve své nabídce výrobků, jako jsou zobrazit více a velmi dobrá kvalita koupit více a levná dětský koberec