Dobrá prax komunikačné zručnosti

Skôr alebo neskôr, rodičia konfrontovaní s otázkou o prijatie svojho dieťaťa do materskej školy. Ak až do tohto bodu dieťa strávil celý svoj čas so svojou matkou, teraz sa budú musieť prispôsobiť sa v novom prostredí, pracovníci, opatrovatelia. To je veľkým stresom pre dieťa, preto príprava na škôlku je potrebné riešiť v predstihu, najmenej mesiac.

Praxi materská škola života: chôdza, vzdelávacie hry, spolu s ostatnými rovesníkmi. Dieťa by sa mali naučiť niektoré nezávislosť. Napríklad, chodenie na nočník, obliekaní a vyzliekaní nohavice, umývanie rúk po ulici a pred jedlom. Stojí za učenie zdvorilý s starci a deti.

Dobrá prax komunikačné zručnosti s rovesníkmi je vývojové centrum pre deti, ako je tento. Deti, ktorí sa na určitý čas sa zúčastnili tieto inštitúcie rýchlo sa učiť v materskej škôlke.Avšak, nie všetci rodičia si môže dovoliť poslať dieťa do takéhoto centra, takže môžete jednoducho ísť častejšie na návštevu rodiny s deťmi a na detské ihriská.

V každom prípade, nie nasilu vytiahnuť dieťa do škôlky, pretože “všetky go”. Rozhovor, vysvetľovanie, že ľudia čakajú na vašu pomoc pri práci. Povedzte nám, zaujímavé veci, dieťa bude vidieť v materskej škole, spoločne prísť s plány na večer. Uistite sa, že dajte im vedieť, že ste naozaj rád svoje dieťa a deň miss neho. Škôlka nie je drina, ale vzrušujúce zábavu.

Zvyčajne hlavy vopred školy ponúkajú rodičov, aby sa začalo jedného až dvoch týždňov, aby prijali dieťa v úprave skupiny na pár hodín denne. Počas tejto doby, dieťa zvykne na nové prostredie, aby sa kontaktu s inými chlapcov a dievčatá.

Po prechode do pravidelných prvýkrát skúste venovať viac pozornosti ich dieťa vo večerných hodinách a cez víkendy. By sa nemal cítiť opustený.

Ak má vaše dieťa mal nejaké problémy so správaním po návšteve materskej školy, môžeme skúsiť niektoré metódy pre vyhladenie:

dá dieťaťu extra “voľno” z materskej školy počas týždňa;

priniesť trochu jednej ráno, a pre dôležité udalosti (hudobné a vzdelávacie aktivity, pešo);

v prípade ťažkosti pri komunikácii s rovesníkmi, prísť na dieťa, skôr než ktokoľvek;

dostať sa spolu s ním tradíciu pravidelne liečbu detí a pedagógov s niečo chutné;

fotografovať celej skupiny, a odovzdať ich von, aby každé dieťa, takže všetko, zoznámiť sa s ostatnými;

z času na čas ma pozval na návštevu skupiny detí a ich rodičov;

navštívte dieťa psychológ.

Pozri tiež: Poľský obchod s koce dziecięce a rovnaký obchod pre kielientów Slovensko – detské ležadlo a Ceska Republika – dětská židlička