Děti se často cítí “neposlouchá”

Ale to funguje jen tehdy, když dítě chce, aby se určitý výběr, a ne ty jeho mocí (tímto způsobem budou zajištěny pouze touha, odpor, nikoli “spolupráce” s rodiči). Takže, je třeba se snažit vysvětlit dítěti užitečného pro něj praktický význam správného výběru, zajímá je to.

Děti se často cítí “neposlouchá”. Nemůžeme nutit děti jen poslouchat, pokud nechceme zlomit jejich vůli výběru. Je třeba podporovat jejich ochotu ke spolupráci.

Nejčastěji, děti jsou připraveni poskytnout dospělým právo rozhodovat, ale za předpokladu, že i dospělí projevují ochotu naslouchat přáním dítěte. Není vyloučeno, že v konkrétních situacích, jednání s dítětem, si sami uvědomíte, že kompromisní řešení je přednostní. Vysvětlete dítěti, jeho uvažování, vyslechni ho a pak to bude vaše celkové vítězství.

Děti se mohou cítit osamělí, nejsou “spojené” s rodiči. To se děje z důvodu nedostatku času, který rodiče (máme pro vás studentské židle) věnují dětem. To znamená, že pokud je dítě převážně slyší od vás pouze údaje o tom, co musí udělat, ale dávají mu malou pozornost v rámci těch činností a her, které jsou zajímavé mu, pak očekávat od něj poslušnost není třeba. Hlavní věc – je to láska a vztah, a ne náročné postoje.
Děti mají stejné vlastnosti, že i dospělí lidé. Má na paměti, že nadměrný kontrolu logicky vyvolává odpor určité (Koupit v obchodě dětský polštářek) době. Ale důsledky mohou být různé, v závislosti na vrozených vlastností a předchozího rodičovství.

To znamená, že to může vést jak k růstu těchto rysů v povaze dítěte, tak i ke ztrátě iniciativy na životě. Dítě by měl vždy být jisti, že jste na jeho straně, že jste k němu. Pečujte o dítě, a nesnažte se jednoduše ovládat. Schopnost dělat ústupky, sdružovat (máme pro vás dětský psací stůl) své plány a akce – to je zárukou toho, že dítě bude poslouchat.

Zda péči o dítě náročná práce?
Možná to tak může na první pohled zdát. Samozřejmě, mnozí chtějí myslet na to, že stačí jen říct dítěti, že je něco v tónu a očekávat plnit pokyny rodičů – je to snadný způsob, jak správné výchovy. Ale, ve skutečnosti, postupujte podle pokynů, snažte se vyvinout sebe-disciplína dítě. A pak není třeba opakovat pětkrát, dříve, než on vás .