Cibulková postoupila v Moskvě do osmifinále

MOSKVA. Slovenská tenistka Dominika Cibulková se probojovala do 2. kola dvouhry na turnaji WTA o Kremelský pohár v Moskvě (dotace 1 milion dolarů). V úvodním kole si po kvalitním výkonu poradila s nasazenou čtyřkou domácí Ruskou Anastasiou Pavľučenkovová ve třech setech 7: 6 (5), 2: 6 a 6: 0.

Cibulková oplatila vítězce turnajů v Monterrey a Istanbulu prohru z akce v Tokiu. V duelu o postup do čtvrtfinále nstúpi proti vítězce souboje mezi Bulharka Cvetana Pironkovová a úspěšnou kvalifikantkou.Zverenka chorvatského trenéra Željko krajana má v Moskvě už nyní jistou prémii 13.265 dolarů a 60 bodů do žebříčku WTA.

Cibulková byla v prvním setu duelu s Pavľučenkovová dvakrát brejk dolů, no vždy zakontrovala a v tie-break slavila úspěch. V druhém dějství za stavu 1: 2 požádala Slovenka o medical time out a nechala si promasírovat záda. Po jejím návratu na dvorec měla navrch Pavľučenkovová, která druhý set vyhrála jasně 6: 2.Ve třetím dějství však Cibulková díky agresivní hře svou soupeřka smetla z kurtu a uštědřila jí “kanára”.

Slovenská dvojka byla po vítězství nad favorizovanou soupeřkou spokojená. “Hrála jsem rychle i agresivní a to na Pavľučenkovová platilo. Věděla jsem, že to nebude snadné, protože s nastal jsem měla celkovou bilanci 0: 3. Na kurtu jsem se od začátku duelu cítila super. První set jsem si zasloužila vyhrát, ačkoli jsem měla dvakrát manko jednoho brejku. v druhém dějství mi trochu odešla koncentrace. Udělala jsem jeden špatný pohyb a měla jsem pocit, že mě seklo v kříži, proto jsem požádala o pomoc fyzioterapeutka.Po návratu na dvorec jsem na to stále myslela a druhý set mi ujel, ale v rozhodujícím dějství jsem dokázala velmi dobře zkoncentrovat. Dostala jsem tabletky proti bolesti, které zabraly a opět jsem hrála velmi dobře. Soupeřku jsem tlačila hned po returnu a nedovolila jsem jí, aby mi zabíjela míčku. Naopak, já jsem hrála rychle a získávala fiftíny, “řekla pro TASR Cibulková, která si v úterý půjde podívat zápas mezi Pironkovová a Pervakovou.

DVOUHRA – 1. kolo:

Dominika Cibulková (SR) – Anastasia Pavľučenkovová (4-Rus.) 7: 6 (5), 2: 6, 6: 0